Vücut Nemlendirici ve Yenileyici Ürünler

 

Cildimiz bizi olumsuz dış etkilerden korur. Çevresel faktörler ise zamanla yıpranmaya yol açar. Şehirleşme kaynaklı olumsuzluklara rağmen ipeksi ve ışıldayan bir cilde sahip olmak düzenli bakımla mümkündür. Bu noktada vücut nemlendirici ve yenileyici ürünler imdadımıza yetişir. Cilt sağlığımızı ve güzelliğimizi destekler.

 

Vücut Nemlendiriciler Ne İşe Yarar?

 

Sanılanın aksine sadece kuru ciltler değil, tüm ciltler nem desteğine ihtiyaç duyar. Cilt tiplerini ayıran nokta farklı içerikteki kozmetik ihtiyaçlarıdır. Aynı şekilde her mevsimde vücut nemlendirici kullanımı gerekirken, değişen sadece bakım öncelikleridir. Örneğin yazın güneşten korunma beklentisinin yerini, kış aylarında çatlak ve kurumanın önlenmesi alır.

 

El, topuk ve dirseklerimizin nem ihtiyacı vücudumuzun diğer bölümlerine nazaran daha fazladır. Etkili bir nemlendiriciyle:

 
  • Diz ve dirseklerde oluşan kararmaların önüne geçilir.
  • Cilt yorgunluğuna bağlı renksizlik ortadan kalkar.
  • Sıkılaşma sağlanarak kırışıklıklar önlenir.
  • Sonrasında uygulanacak makyaj kusursuz görünür.
 

Yanı sıra sağlıklı beslenme ve yeterli su tüketimine özen göstermemiz gerekir.

 

Vücut Nemlendirici Çeşitleri Nelerdir?

 

Nemlendiriciler, içerik ve kullanım amaçlarına farklılık gösterirler:

 

Su bazlı nemlendiriciler: Cildin su gereksinimini karşılayarak kurumasını önleyen ürünlerdir. Kolayca emilir ve gözenekleri tıkamazlar. Makyaj bazı olarak kullanılmaya uygundurlar. İçerikleri, nem dengesinin ve esnekliğin korunması için Provitamin B-5; canlılık için biberiye özü gibi maddelerle zenginleştirilir. Yaşlanma karşıtı etkiye sahiptirler.

 

Yağ bazlı nemlendiriciler: Etken maddelerinde argan, shea butter vb. yağ bulunan nemlendiricilerdir. Yağlar nispeten ürünü ağırlaştırmaz ve gözenekleri daha az tıkar. İleri yaş grubunda eksilen yağı tamamlayarak derinin bariyer işlevini güçlendirirler. Nem tutucu ilavesi sayesinde cildin nem dengesini korurlar.

 

Her iki vücut nemlendirici grubunda cilt yumuşatmaya yarayan E vitamini, seramid ve hyaluronik asit bulunur. Renklendirici ve paraben içermemeleri gerekir.

 

Kolejen üretimini destekleyen, yaşlanma karşıtı ürünler de nemlendirici-yenileyici ürün kategorisinde yer alır. Bu gruptaki ürünler zararlı UV ışınlarına karşı koruma faktörlüdür.

 

Vücut Yenileyici, Onarıcı Ürünler Nelerdir?

 

Onarıcı ürünlerde bitkisel kökenli hyuluronik asit ve 3 temel seramid bulunması sorgulanmalıdır. E vitamini, shea butter, buğday tohumu yağı, susam, zeytinyağı ve avakado yağlarının onarıcı etkileriyle ürün içeriği zenginleştirilir.

 
  • Vücutta oluşan; kızarıklık, kepek, tahriş ve reaksiyonların yatışması amacıyla kullanılırlar.
  • Cildi nemlendirirken rahatlatma özelliğine sahiptirler.
  • Sivilce izleri, leke sorunları, yara izleri ve cerrahi dikiş izlerini hafifletirler.
  • Epilasyon ve derin cilt bakımı işlemleri sonrasında tahrişi önlerler.
 

Onarıcı ürün gerekliliklerinde hekim ve uzman görüşü önemlidir.

 

Vücudunuzun tüm nemlendirme ve yenilenme ihtiyaçlarında, ezca360’ın “cilt bakımı” kategorisinde bulunan “nemlendirici ve onarıcı” ürünleri hemen sipariş vererek güvenle kullanabilirsiniz.Önemli Uyarı!
Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.