Vücut için Güneş Ürünleri


Yazın keyfi güneşlenerek çıkar. Bu keyfin eziyete dönüşmemesi, güneşin zararlı etkilerinden kaçınmakla mümkündür. Korunma ihtiyacı yediden yetmişe herkesi kapsar. Yüz bölgesi ve tüm vücut için güneş ürünleri kullanılmalıdır. Yüksek faktörlü ürünler, oluşabilecek cilt hasarları yanında farklı problemleri ve kanser riskini azaltır.


Vücut İçin Kullanılan Güneş Ürünleri Nelerdir?


Cildimiz her mevsim özenli bir bakımı hak eder. Güneşe çıkmadan önce tüm vücuda sürülen güneş koruyucu krem ve yağlar sağlıklı bir bronzlaşma sağlar. Sonrasında losyonlar ile cildi nemlendirmek gerekir. Aksi halde cilt tahribatı ortaya çıkar, yaşlanma belirtileri artar. Elde, kollarda, sırtta ve dekolte bölgesinde kalıcı lekeler oluşabilir.


Vücut için güneş ürünlerinin amacı güneşin UVA, UVB gibi zararlı ışınlarına karşı cildi korumaktır. Cilt hassasiyetlerini önlerler. Geniş bölgeye uygulanacağı için hafif dokuda olmaları ve kolay sürülebilmeleri gerekir. Bu yönleriyle yüz koruyucu kremlerden ayrılırlar. Ciltte kötü görünüm oluşturmaz ve giysilerde leke bırakmazlar.


Güneşe çıkmadan önce koruyucu ürün sürülerek zararsız güneşlenme süresi uzatılır. Sonrasında bakım devam etmelidir. Güneş sütü, vücut sütleri, güneş spreyleri ve nemlendiriciler bu noktada cildinize hak ettiği özeni sağlar. Elle sürme gerektirmeyen sprey formlar öncelikli tercih edilirler.


Vücut için güneş ürünleri genellikle SPF 50 + değerinde,  150-200-250-400 ml gibi farklı ambalajlarda satışa sunulur.


Vücut İçin Güneş Ürünlerinin Seçim ve Kullanımında Nelere Dikkat Edilir?


Güneş koruyucu ürünler genelde rastgele seçilir. Koruma faktörü ve fiyat öncelikli belirleyicilerdir. Öte yandan asıl öncelik cilt tipine verilmelidir.


Bilinçli seçimde aşağıdaki kriterler önemlidir:


  • Açık tenlilerin yüksek koruma faktörlü ürün kullanmaları gerekir.
  • Yağlı, akne ve sivilceli cilt yapısındaki ciltlerde yağ içerikli güneş ürünlerinden kaçınılmalı ve tedavi edici ürün kullanımı ihmal edilmemelidir. Sık cilt temizliği ve sıvı formda koruyucu ürün kullanımı önerilir.
  • Kuru ve hassas cilt tipine sahip olanların sık aralıklarla; su bazlı ürün kullanmaları faydalıdır.
  • Güneşlenme, yüzme, spor ve dış mekân aktiviteleri gibi etkinlikler farklı özellikte koruma gerektirebilir.
  • Bazı ürünler kuru cilde uygulanırken bazıları ıslak-kuru cilde uygulanabilir.
  • Güneş losyonları, kullanmadan önce çalkalanmalıdır.
  • Ürünler, güneşe çıkmadan önce sürülmeli, su ile temas ve terleme sonrası tekrarlanmalıdır. 2 saatte bir yenilenmeleri zararlı ışınlara karşı optimum koruma sağlar.

Tüm kullanım amaçlarınız için ecza360’ın “güneş ürünleri” kategorisinde bulabileceğiniz “vücut için güneş ürünleri”ni hemen sipariş verebilirsiniz. Dermatolojik testlerden geçmiş, patentli ürünler, cildinize güvenilir bir koruma ve konfor sunacaktır.Önemli Uyarı!
Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.