Pişik Bakım Kremleri

 

Pişik, sağlıklı ve esnek derinin iltihaplanarak kızarması ve döküntü oluşmasıyla meydana gelen bir cilt problemidir. Daha çok bebeklerde kullanılan bezlerden kaynaklı olarak görülür. Bez kullanılan dönemlerde kasık, genital ve popo bölgelerinde sıklıkla meydana gelir. Pişik sadece bebeklerde karşılaşılan bir durum değildir. Yaz aylarında sıcaklığın artması ile yetişkinlerde de boyun kasık ve koltuk altında meydana gelebilir. Bu durum insanların yaşam kalitesini olumsuz etkiler ve günlük akışın bozulmasına neden olur. Pişik sorunu pişik bakım kremleri kullanarak ve oldukça kolay yöntemlerle giderilebilir.

 

Pişik Nasıl Geçer?

 

Pişik oluşumunu engellemek için vücudun bacak arası, kasık ve koltuk altı gibi yerlerinin deri ile temas etmemesini sağlamak gerekir. Cilt, ıslak ve nemli bırakılmamalıdır. Bebeklerde bez değişimi sıklıkla yapılmalı ve bölgenin tamamen temizlenmesine özen gösterilmelidir. Pişik olan bölgeleri tedavi edici ve rahatlatıcı pişik bakım kremleri kullanılabilir. Bu kremleri seçerken içeriklerine bakmak gerekir. Parfüm ve alkol içermeyen pişik bakım kremleri kullanmaya dikkat edilmelidir.

 

Pişik olma durumunda Hametol Baby Pişik Kremi, Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem, Bee’o Apibaby Pişik Önleyici Krem, Mustela Vitamin Barrier Bebek Pişik Kremi ve Babe Pediatric Nappy Rash Cream kullanımı tercih edilebilir. Bepanthol krem, %5 oranında provitamin B5 ile cildi nemli tutar. Cildin sahip olduğu hassasiyeti koruyarak bebek cildinin pürüzsüz, esnek, yumuşak ve nemli kalmasına yardımcı olur. Doğal nemlendirici özelliği sayesinde tüm hassas ciltler için kullanımı mümkündür. Her bez değişiminde temiz ve kuru bölgeye uygulama yapılabilir.

 

Hametol baby pişik kremin içeriğinde ise, Hamamelis Virginiana özü bulunur. Provitamin B5 ile cildi nemli tutarak kızarıklığı ve tahriş olmayı engellemeye yardımcı olur. İçindeki özel yağ karışımı cildi yumuşatarak hava almasını sağlar ve nemlendirir. %98 doğal kökenli içeriklerden oluşan Mustela Vitamin Barrier Bebek Pişik Kremi, her bez değişiminde kullanıldığında kızarıklık ve pişik oluşumun önler. Patentli saf Anadolu propolisi, mineral çinko, B5 vitamini ve Shea yağı ile zenginleştirilmiş Bee’o Apibaby Pişik Kremi; bebeklerin hassas ve narin cildine uyumlu, kolayca sürülebilen eşsiz bir formüldür. Dermatolojik olarak test edilen bu ürün hipoalerjeniktir ve cilt kuruluğunun giderilmesini sağlar. Bu pişik bakım kremleri; paraben, SLS parfüm, renklendirici ve alkol içermez.

 

Pişik Bakım Kremleri ve tüm sağlık ürünleri için ecza360’ı inceleyebilir, bebeğinizin hassas cildi için en uygun ürünleri alabilirsiniz.Önemli Uyarı!
Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.