Matlaştırıcı Ürünler

 

Yüzümüzün canlı ve pürüzsüz görünmesini isteriz. Bu noktada suni görünüm veren parlaklıktan ziyade matsı bir doğallık tercihimizdir. Bu beklentimiz hem bakım hem de makyaj ürünleri için geçerlidir. Tüketici tercihlerini analiz eden firmalar sebumu dengeleyen matlaştırıcı ürün ihtiyacını çoktan keşfettiler. Nitekim matlaştırıcı kozmetik reklamlarına sık rastlamaya başladık.

 

Sebum Nedir ve Nasıl Dengelenir?

 

Söz konusu matlaştırıcı ürünler olduğunda sebum terimi öne çıkar.  Bu terimi; vücudumuzdaki yağ bezlerinin meydana getirdiği salgı olarak tanımlayabiliriz. Görevi cildi korumaktır. Dengesizliği oluşursa cildin PH dengesi bozulur. Ciltte kuruma ya da aşırı yağlanma problemi ortaya çıkar. Her iki durum yeni sorunları tetikler. Cildin kuruması, yaşlanmayı hızlandırır. Yağlanma ise sivilce ve siyah nokta sorunlarına yol açar. Parlama sorununa sebep olur.

 

Yağlı beslenen ve cilt temizliğine özen göstermeyen kişilerde sebum dengesizliğine sık rastlanır. Dengesizlik, beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi ve bakım ürünleriyle ortadan kaldırılabilir.

 

Matlaştırıcı Ürünlerin Faydaları Nelerdir?

 

Matlaştırıcılar; yosun özleri, bitkisel sütler, termal ve volkanik sular gibi doğal kombinasyonlar içerir.  Estetik ve ferahlık sunan ürünler, ciltte kuruma ve tahriş oluşturmadan nemlendirme sağlar. Böylece parlama sorununun önüne geçilir. Cilt daha bakımlı bir görünüme kavuşur. Yanı sıra:

 
  • Mat ve ipeksi bir görünüm sağlanır.
  • Cilt tonu eşitlenir.
  • Yoğun ışık altında parlama problemi oluşmaz.
  • Sivilce, siyah nokta ve akne oluşumu engellenir.
  • Gözeneklerin genişlemesinin önüne geçilir.
  • Matlaştırıcı ürünler ışıltılı ve doğal bir güzellik hediye ederken özgüven aşılar.
 

Matlaştırıcı Ürünler Nasıl Kullanılır?

 

Matlaştırırıcılar, krem, sprey ve emülsiyon gibi farklı formlarda üretilebilirler. Zararlı kimyasal, paraben, renklendirici ve parfüm içermemeleri gerekir. Ürün seçiminde cilt tipi önemlidir. Aynı şekilde kullanımda bazı hususlar göz önüne alınmalıdır.

 

Matlaştırıcılar, cilt özenle temizlendikten sonra uygulanmalıdır. Kirli bir cilde yapılan uygulamalar yarar sağlamaz. Ürünlerin sabah ve akşam olmak üzere iki kez uygulanması sebum dengeleyici etkiyi arttırır. Düzenli kullanım ihtiyaç duyulan ve hedeflenen sonuca ulaşmada etkilidir.

 

Ürünler genelde makyaj uyumludur. Makyaj öncesi baz olarak kullanılabilen matlaştırıcılara rastlamanız da mümkündür. Ürünler hangi formda olursa olsun göz çevresine sürülmemelidir.

 

Parlama ve diğer cilt problemlerine çözüm sunacak ürün arayışında olanlar ecza360 resmi sitesini inceleyebilirsiniz. Cilt bakım kategorisinde yer alan matlaştırıcı ürünler sayesinde parlama sorununuzdan kurtulmanız mümkün. Öte yandan temiz içerikli doğal ürünleri güvenle kullanarak cildinizi daha ferah ve doğal hissedebilirsiniz.Önemli Uyarı!
Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.