Kızarık Hassas Ciltler

 

Kızarık ve hassas ciltler, en çok bakıma ihtiyaç duyan cilt tipleri arasındadır. Düzenli bakım ve cilt bakım ürünleri isteyen bu cilt tipi, dış etkenlere bağlı olarak hassas yapıda olabildiği gibi çoğunlukla genetik faktörleri de içerir. Cilt bakımı uygulama ve ürünleri deneme aşamasından önce cildin daha da tahriş olmasını önlemek amacıyla güvenilir ve cilde uygun içerikteki ürünleri seçmek gerekir.

 

Kızarık ve Hassas Ciltler İçin Bakım Ürünleri

 

Atopik, egzama, rozalı veya tahriş olmuş yüzler, genel olarak hassas bir cilt dengesine sahiptir. Bu tür ciltlerin, yatıştırıcı ve temizleyici özellikteki ürünlere ihtiyacı vardır. Ayrıca cildin nem ihtiyacını karşılamak için nemlendirici içeriğe sahip kremlere de yönelmek gerekir. Kızarık hassas cilt; kaşıntıya eğilimli, soyulmaya müsait ve geçmeyen akne izleri ile rutin bakıma ihtiyaç duyan bir özelliğe sahiptir.

 

Kızarık bir cildin yarattığı sağlıksız görüntüye son vermek için kaliteli ürün geçmişine sahip markaları tercih etmek gerekir. Bilhassa daha fazla hassasiyet yaratan içerikleri kullanmamak adına doğru ve uygun formüllü markaları seçebilirsiniz.  Hassas cilt yapısına uygun olarak çözüm sunan kaliteli markalardan Bioderma, Babe, La Roche Posay, Bepanthol ve Lamiderm ürünlerine yönelebilirsiniz.

 

Hassas Cilt Nasıl Güçlendirilir?

 

Kendi cilt tipinize uygun ürünlere ve içeriklere yöneldiğiniz sürece hassas cildin, tepki vermesi pek mümkün değildir. Cildin tahriş olmaması ve kızarıklığa geçit vermemesi için nemlendirici, temizleyici tonik, cilt bakım kremleri gibi rutin bakımın en önemli parçaları hazır bekletilir. Yatıştırıcı ve cilt bariyerini güçlendirici kremler, kızarık-hassas cildin en çok ihtiyacı olan ürünlerden biridir. Ürünlerin; kaşıntı önleyici krem, onarıcı bakım, cilt tabakasını güçlendirici özelliğe sahip olmasına dikkat ederek rutin bakım uygulamasına geçebilirsiniz.

 

Hassas cilt, pul pul dökülme, kaşıntı ve leke izinin belirginleşmesi problemlerini yaşayan bir cilt tipidir. Düzenli bakım ile hassas ciltteki kızarıklık ve kaşıntı durumu en aza indirilir. Cildin, su kaybını önlemek amacıyla direkt hassas ciltlere uygun olan nemlendiriciler kullanılır. Pullanan hassas cilt görünümünü önlemek için de yatıştırıcı yüz bakım kremleri ve kaşıntı giderici krem-balm özellikteki ürünler uygulanır. Kızarık ve hassas bir ciltten muzdaripseniz doğru ürünlere yönelmek için ecza360 üzerinden ihtiyacınıza yönelik araştırma yapabilirsiniz.Önemli Uyarı!
Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.