Kepek Karşıtı

 

Kepek; kadın, erkek, genç, yaşlı tüm insanlarda görülen bir cilt ve saç sağlığı sorunudur. Kuru ciltler, soğuk hava, egzama, mantar ve sedef gibi cilt hastalıkları, çinko ve B vitamini eksikliği, saçları az veya sık yıkamak gibi nedenler kepeğe neden olur. Kişinin yaşam kalitesini ve görünümünü olumsuz etkileyen bu sorun, kepek karşıtı ürünler kullanılarak tedavi edilebilir.

 

Kepek Nasıl Tedavi Edilir?

 

Kepek sorununun çözümünde kaynağının bulunması, doğru tedavi için atılacak ilk adımdır.  Saç kepeği için ana tedavi kepek karşıtı şampuanlar ve nemlendiricilerdir. Kepekten kurtulmak için; saçlarınızı düzenli olarak yıkamanız, saç spreyi, köpük ve jöle gibi şekillendiricileri kullanmamanız gerekir. Stres ve endişenizi azaltmalı, çinko ve B vitamini destekli beslenmelisiniz. Güneş ışığı da kepeği önlemede etkilidir. Ayrıca saçlarınızı her gün tarayarak, fırçalayarak ve ara ara açıp havalandırarak kepeği önleyebilirsiniz.

 

Kepek Karşıtı Ürünlerle Sağlıklı Saçlara Kavuşun

 

Kepek karşıtı şampuanlar ve nemlendiriciler, saç teli ve saç derisinin yapısına göre farklılıklar gösterir. La Roche Posay Kerium DS Anti-Dandruff Şampuan, ultra ince mikronize yapısı sayesinde hedefe yönelik bir uygulama sağlar ve kaşıntı hissini yatıştırır. Termal suyu içeren ve ıslak saç derisine nazikçe masaj yaparak kullanılan kepek karşıtı şampuan, saç derisini anında arındırır.

 

Vichy Dercos kepeğe karşı etkili saç bakım şampuanı, normal ve yağlı saçlar için idealdir. Kepeğe karşı çift etkili olan bu şampuan, Mikrobiyom dengesinin korunmasına yardımcı Selenyum Disülfür teknolojisi ile ilk kullanımdan itibaren kepek görünümünü azaltır. Klinik olarak test edilen ve paraben içermeyen Vichy Dercos Bakım Şampuanı, 6 haftaya kadar yeni kepek oluşumunu azaltırken, gözle görünür kepeği %100’e kadar gidermeye yardımcı olur.

 

Kepek karşıtı ürünlerden biri de Prozinc Arındırıcı Şampuan’dır. Normal ve yağlı saçların günlük ihtiyaçlarına çözüm sunan bu şampuan, içeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde sağlıklı saçlara kavuşmanıza destek olur. En çok tercih edilen bu şampuan; renklendirici, paraben, silikon ve Formaldehit içermez.

 

Kuru, kırılan, çatallaşan ve zayıf saçlara sahipseniz size en uygun şampuan Prozinc Nemlendirici Şampuan’dır. Kuru, kepekli ve zor taranan saçlar için uygun olan bu nemlendirici şampuan, saçlarınıza nem ve hacim kazandırır.

 

Kepek karşıtı şampuan ve nemlendiricileri ecza360’tan hemen sipariş verip, güvenle kullanabilir ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.Önemli Uyarı!
Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.