Bebek Yağları

 

Bebeklerin hassas cildinde oluşan kuruma ve yağlanma gibi sorunların önüne geçen yağlar, sağlıklı bir gelişimin en önemli konuları içerisinde yer alır. Pullanma, kaşıntı ve çatlama gibi durumlarla huzursuz olmalarına engel olur. Bebek yağları, doğru bir nemlendirme ile pürüzsüz bir cilt yapısı yaratır. Ürünler ile bebeklerinize masaj yaparak kas gelişimini olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

 

Cilt Masajı İle Rahatlatıcı Bir Etki Sunan Bebek Yağlarının Faydaları Nelerdir?

 

Ebeveynler, çocuklarının cilt bakımına özen gösterir. Bebek yağları ve losyonlar, rahatlayıp mutlu olmalarını sağlar. Cildi koruyan bariyerlerin gelişmesine destek olan ürünler, sıcaklık değişimleri ile güneş ve rüzgâra karşı koruyucu görev üstlenir.

 

  • Çocuklarınızın cildini güçlendirerek nemliliğin süreklilik kazanmasını sağlar.
  • Cilt masajı uygulamaları, kan dolaşımını hızlandırarak huzurlu bir uyku süreci sunar.
  • Yeni tabaka oluşturan bebek yağları, kuruluğun önlenmesini ve cildin nem dengesine kavuşmasını sağlar.
  • Banyodan sonra kurulamadan önce sürerek yağların ıslak ciltteki etkinliğini artırabilirsiniz. Bu verimli kullanım yöntemi, bebeklerin hayat kalitesini yükseltir.
  • Pişik ve kızarıklığın getirdiği cilt sorunlarını engelleyen ürünler, miniklerin enerjisini ve huzurunu artırır.
  • Bebeğin bez bölgesinde koruyucu bir tabaka oluşturup alt temizliğini güvenli bir şekilde yapmanızı sağlar.
  • Yetişkinler tarafından da tercih edilen yağ ve losyonlar, el ve ayak topuklarında oluşan çatlakları giderir.
  • Hamilelik sırasında, cildi nemlendirerek ferahlatır ve oluşan gerginlik hissini azaltır.
  • Vitaminler ile desteklenen yağlar, cilt bakımı için ideal ürünlerin başında gelir.     

 

Doğal İçerikli Bebek Yağı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler Nelerdir?

 

Bebek yağları tercih edilirken çocukların cilt yapılarının göz önünde bulundurulması gerekir. Yağlar, kuru ve döküntülü cilde sahip olan minikler için kullanılır. Nemlendirici ve yatıştırıcı etkileri ile ön plana çıkan ürünler, cilt üzerinde bulunan hidrolipidik yapının korunmasına yardımcı olur.

 

Doğal içerikli yağlar, alerji gibi sorunların giderilmesini sağlar. İçerisinde bulunan besleyici maddeler, cildin ihtiyaçlarını karşılar. Seçim yaparken yağın hızlı emilmesi önemli bir kriterdir. Cilt üzerinde birikme yapmayan ürünler, sürdükten sonra kısa süre içerisinde kaybolur. Kullanımı kolay Mustela temizleme ve masaj yağları ile bebeklerinizi mutlu edebilirsiniz.

 

İstediğiniz bebek yağları arasından seçim yaparak ecza360’tan hemen sipariş verip güvenle kullanabilir ve iyi hissetmelerini sağlayabilirsiniz.     Önemli Uyarı!
Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.