Ağız Çalkalama Suları
₺148,50 KDV Dahil
₺150,00 KDV Dahil
%1 İndirim
%1İndirim
Yeni Ürün
Toplam 24 / 38 Ürün
Daha Fazla Ürün Yükle

Ağız & Diş

 

Ağız ve diş sağlığı, herkesin yüksek düzeyde önem vermesi gereken, günlük yaşamla beraber genel sağlığı da etkileyen önemli bir unsur. Günlük belli periyotlarla ve sırayla uygulanan ağız ve diş sağlığı ürünlerini hekimin önerisine ve kendi diş yapınızın gerektirdiklerine göre edinmemiz gerekir.

 

Ağız ve Diş Sağlığının Vazgeçilmez Ürünleri Nelerdir?

 

Ağız ve diş sağlığının şüphesiz en kilit ürünü diş  fırçalarıdır. Diş fırçaları diye genelleriz çünkü hem normal diş fırçalarını hem protez için özel tasarlanan protez fırçalarını hem de dişlerin ara yüzleri için kullanılan ara yüz fırçalarını kastederiz. Protez dişlerimizin, kendi doğal dişlerimizin ve diş etlerimizin sağlığı için günde en az iki kez fırçalama işlemlerini gerçekleştiririz.

 

Ağız ve diş sağlığının vazgeçilmez ürünleri içinde diş macunları özel bir yere sahiptir. Çeşitli markaların, farklı içeriklerini öne çıkardığı diş macunları bizlere oldukça geniş bir seçim alanı sunar.

 

Fırçaların yanında diş ipleri ve ara yüz fırçaları da aynı amaca hizmet eden farklı ürünlerdir. Dişlerin ara yüzlerinin temasına veya aralarındaki boşlukların ebatlarına bağlı olarak farklı kalınlıklarda ara yüz fırçaları bulunur.

 

Ağız ve Diş Sağlığı İçin Yardımcı Hangi Ürünler Vardır?

 

Diş fırçalamanın devamında plakların uzaklaşmasına yardımcı olan ve ağız içinde ferahlık hissi bırakan ağız çalkalama suları bulunur. Bu ürünlerden bazıları hassasiyet önleyici, bazıları dişlerin beyaz kalmasına yardımcı, bazıları ise ağız kokusunu önleyici ürünlerdir.

 

Ağız ve diş sağlığının zayıfladığı ve ağrılı yaraların görüldüğü durumlar olabilir. Ağız içinde özellikle damak, yanak, dil ve mukozada görülen bu aftların iyileşme sürecinde ağız ve diş sağlığı ürünlerinin önemi oldukça artar.  Sprey formunda hazırlanan vitamin destekleri ve ağız içi spreyleri bu dönemin rahat geçirilmişine fayda sağlayabilir.

 

Diş protezlerinin sağlığı da şüphesiz kendi dişlerimiz kadar önemlidir. Protezleri kullanırken ister çıkarıp takmalı ister daimi olsun diş etlerimizi de en az dişler kadar önemsemeliyiz. Bunun için protez temizleme tabletleri edinebilir ve protezlerin mekanik temizliğini kimyasal temizlikle destekleyebiliriz. Tutuculuk problemi görülebilen total protezler için de protez yapıştırıcı ürünleri bulunur ve bu protez yapıştırıcıları sayesinde yemek yerken, konuşurken protez daha konforlu bir şekilde kullanılabilir.

 

Ağız & diş ürünlerini ecza360’dan hemen sipariş verip güvenle kullanabilir ve kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.


Önemli Uyarı!
Doktorunuza danışmadan kullanmayınız.